Forbes
Microsoft

Chytrá
kancelář

Jak si zařídit kancelář a co v ní změnit, aby fungovala, tak jak chcete. Návody, tipy a rady ve speciálu Forbes a Microsoft.

Tipy a triky

Jak si usnadnit život v kanceláři

 

1. Poslouchejte zvuky

Patříte k lidem, kteří se nedokážou soustředit v tichu, ale hudba ze sluchátek je pro ně také nepřijatelná? Tak potřebujete Noisli https://www.noisli.com/.
Na tomhle webu si složíte zvukovou kulisu, která vám vyhovuje. Třeba jízdu vlakem uprostřed pořádné bouřky. Nebo si z přednastavených vyberte zvuky pro lepší relax nebo zvýšení produktivity. Zní to celé divně, ale funguje to.

2. Umravněte kabely

Tohle jsou hned dva tipy v jednom.

  • Polepte si kabely
    Když musíte mít kabely, tak si je označte. Nejen, že poznáte, který je od jakého zařízení, ale zvládnou to i ostatní, takže vám nikdo nevytáhne monitor ze zásuvky.

  • potřebujete mít koncovku kabelu stále po ruce? Připněte si ji klipsnou.

 

3. Vstupní karta v telefonu

Není nic otravnějšího než každé ráno lovit kartu k otevření dveří v tašce nebo kabelce. A co teprve, když si ji zapomenete a musíte vrátnému či ochrance vysvětlovat, že tu už 5 let pracujete. Přitom není nic jednoduššího, jak ji mít stále u sebe - v obalu svého telefonu.

4. Jak staré je tohle kafe

Horší než nechutné kafe je včerejší nechutné kafe. Používáte-li společný kávovar, ve kterém má být stále čerstvě uvařená káva, dejte ostatním vědět, kdy jste ji uvařili. Stačí dát dva kelímky do sebe a máte jednoduchý nástroj. 

5. Repráky

Vypadají fakt hodně divně, taky jsou vyrobené ze dvou kelímků a jednoho kusu od papírových utěrek, ale kupodivu to fakt funguje. Zkusili jsme to na vlastní kůži. Jestli potřebujete rychle repráky pro svůj mobil, udělejte si je. 

6. Podržmobil

Různých stojánků na telefony z drátů, kelímků a podobně najdete na webu stovky. Na tomhle je skvělé, že kombinuje klipsny a hlavně konečně našel využití pro vizitky!

7. Pověste si sluchátka

Klipsny jsou zcela všestranné a hodí se ke všemu. Když nechcete mít sluchátka na monitoru, pověste si je takhle.