Forbes
Microsoft

Chytrá
kancelář

Jak si zařídit kancelář a co v ní změnit, aby fungovala, tak jak chcete. Návody, tipy a rady ve speciálu Forbes a Microsoft.

Vztahy

Flirt je flirt, říkáte si. Je i není, z nejrůznějších průzkumů totiž vyplývá, že zakoukat se do kolegy, může mít nejrůznější, a to i dost závažné důsledky. Od příjemných po ty hodně špatné.

V práci se seznámili například Barack a Michelle Obamovi. V Chicagu v právnické firmě a dnešní americká první dáma svému budoucímu manželovi tehdy šéfovala. Podle studie portálu CareerBuilder.com chodilo se svým kolegou alespoň jednou v životě 37 % zaměstnanců, podle podobné studie serveru Vault.com si románek v práci prožilo 51 % lidí.

Podle další studie společnosti Harris Poll směřuje 30 % románků v práci k manželství. Co se nevěry týče, tak 47 % dotázaných potvrdilo, že jejich kolega byl v průběhu svého manželství nevěrný, ale jen 19 % z nich potvrdilo, že podváděli sami. To mělo také dopad na jejich dlouhodobé vztahy. 23 % lidí se vyjádřilo, že láska v práci ukončila manželství jejich nebo kolegy. Dalších 14 % potvrdilo, že mělo kvůli milostné aféře problémy v práci.

Podle společnosti Vault si 29 % zaměstnanců schůzky v práci užívalo a 4 % z nich byli dokonce přistiženi při sexu v kanceláři.

Není ale překvapivé, že láska v práci má i negativní dopad. A to jak na ty zúčastněné, tak lidi kolem nich. 5 % zaměstnanců potvrdilo, že jeden z nich musel kvůli románku s kolegou práci opustit. 26 % zase uvedlo, že jejich poblouznění ovlivnilo vztahy s kolegy, 25 % se zase cítilo nepohodlně kvůli svým zamilovaným spolupracovníkům a další 31 % si myslí, že si kolega na základě románku s jejich nadřízeným povýšil.

Je zajímavé, že navzdory všem následkům, by si podle Vault.com více jak polovina lidí svůj románek v práci zopakovala. 

Pracovní manželství x flirt

Váš dlouholetý kolega či kolegyně je určitě vaší oporou. Vlastně jste s ním v takovém pracovním manželství. Co se ale stane, když k vám do práce nastoupí někdo nový? Neokoukaný? A jiskra přeskočí? Minimálně z vaší strany. Vědci by vám řekli spoustu věcí o tom, jak náběh na takový románek ovlivní vaši produktivitu. My vám ukážeme, jak zahýbá s vaší vůlí žít. A v důsledku taky s tím, jak to funguje ve vaší kanceláři.

 Jak to vidí

A: Pracovní manžel(ka)   B: Pracovní milenec(ka)
A. Sakra moje boty, říkáte si, když vám omylem šlápne na nohu u kopírky. B: Když se vás omylem dotkne, rozletí se vám v břiše motýli.
A: Řekne vám, když vám to aspoň trochu sluší. B: Je důvodem, proč chcete, aby vám to slušelo každý den
A: Tuhle novinku v McDonald´s jsme ještě neměli.  B: Jdete na oběd, dáte si předkrm, hlavní chod, moučník i kávu a máte problém udržet svůj pohled ve výšce očí.
A: Má neomylný cit pro to, jakou si máte dát odpolední svačinu. B: Měl by být vaší odpolední svačinkou (aspoň ve vašich představách).
A: Je vaším každodenním (už trochu nudným) flirtem. B: Mohl by být úplně jiným flirtem. A tak pozor - jakmile začnete pít, měli byste se mu (jí) za každou cenu vyhnout. 
A: Věnuje vám pohled, který vás připraví poprat se s dalším otravným meetingem. B: Věnuje vám pohled, který vás… připraví.
A: Výtah slouží jen k tomu, aby mě nebolely nohy, když zrovna nehubnu B: Výtah slouží k mnohem zajímavějším věcem.
A: Nesnáším služební cesty B: Šéfe,málo jezdíme do terénu, potřeboval/a bych s sebou vzít...