Internet
25+1 užitečná webová stránka a služba, které byste měli znát
Bit.Ly – Co když chcete někomu nadiktovat sáhodlouhou adresu? Zkraťte ji.
Pocket – Narazili jste na zajímavý článek a neměli jste čas ho číst? Uložte si ho do Pocket. Článek dáte sdílet, vyberete Pocket a tím si ho uložíte. Navíc se uložené články synchronizují napříč zařízeními.
Whois – Potřebujete najít e-mail, nebo dokonce mobil na majitele nějaké stránky? Vyhledáváním na Whois můžete získat podrobnější kontaktní informace, než si většina lidí uvědomuje.
Rapportive – Nástroj, který vám pomůže s hledáním e-mailu na někoho, koho urgentně potřebujete. Vytvoříte nový e-mail s adresou, kterou podle vašeho odhadu hledaná osoba má. Rapportive prozkoumá web, aby našel informaci, jež se k této e-mailové adrese pojí. Jestli jste hádali správně, zobrazí LinkedIn hledaného, jeho Twitter a jméno na Skypu.
Pipl – Sám sebe označuje za nejúplnější vyhledávací nástroj osob na webu. Na rozdíl od velkých vyhledávačů zkoumá tzv. neviditelný web, aby získal kontaktní informace nedohledatelné jinde.
Ctrlq.org/screenshots/ – Uložte si obrázek jakéhokoli webu.
Print what you like – Vytiskněte si jakýkoli web, třeba na jedné stránce, a ne na tisících.
join.me – Sdílejte plochu svého počítače s kýmkoli, klidně i na tabletu.
Surveymonkey – Udělejte si vlastní dotazník či výzkum mezi zákazníky, výstup dostane v krásných grafech a tabulkách.
BugMeNot – Chcete si jen vyzkoušet nějakou webovou službu, a nechce se vám zase někomu dávat svůj e-mail? Tady najdete skoro ke každé službě nějaká funkční jména a hesla na vyzkoušení.
TinEye – Obrácené vyhledávání obrázků. Hodí se třeba k tomu, abyste si ověřili, že stejný obrázek nepoužil na webu už úplně každý, nebo k tomu, abyste si naopak ověřili, kolik lidí si posílá vaši kampaň.
PicMonkey – online editor fotek
Duolingo – nejlepší cesta, jak se konečně naučit cizí jazyk (angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu, portugalštinu, italštinu...)
Codeacademy – A tady se naučíte kódovat, základy programování a vše, co potřebujete, abyste mohli profesionálně vytvářet weby.
What is my ip – Zjistěte si vlastní IP adresu.
Screenr – Díky téhle funkci začnete nahrávat cokoli, co se děje na ploše vašeho PC, a odkaz můžete komukoli poslat nebo rovnou nahrávat na YouTube. Ideální, když chcete někomu ukázat nějaký trik.
Copy paste character – Někdy potřebujete napsat hodně zvláštní znak, tady ho najdete.
Down for every one or just me – Nedaří se vám zobrazit nějaký web? Otestujte si, jestli se to neděje jen vám.
Privnote – Potřebujete-li být supertajní, tak napište a pošlete zprávu, která se sama zničí poté, co si ji adresát přečte.
10 minut email – Potřebujete jen na chvíli novou e-mailovou adresu? Tahle vám bude fungovat jen 10 minut, ale ochrání vás od hromady spamu.
Mailvu – Proč e-mail psát, když ho můžete natočit a poslat jako video.
TwoFoods – Porovnejte, jestli si máte dát k jídlu banán, nebo mango, rychle a jednoduše.
Pixlr – další online editor fotek
CamelCamelCamel – Sledujte, jak se mění cena něčeho, po čem toužíte.
Minutes.Io – ideální nástroj na vytvoření zápisu přímo na poradě, včetně rozdělení úkolů
Seeklogo – Hledáte-li jakékoli logo na světě v křivkách a třeba v podobě před deseti lety, tady ho najdete.
+
Tip Microsoftu: Microsoft Edge je nový moderní prohlížeč ve Windows 10, který přináší celou řadu nových možností a funkcí. Vedle režimu pro čtení, který umožňuje pohodlně zobrazit samotný text článku na celou obrazovku bez okolních reklam a jiných rušivých elementů, přináší také možnost přidávat přímo do článku své rukopisné poznámky či klasické komentáře a jednoduše je sdílet s přáteli přes sociální sítě, poznámkový blok OneNote či třeba e-mailem.
A pokud nemáte čas si přečíst zajímavé články na webu, vraťte se k nim pomocí aplikace K přečtení – váš osobní seznam všeho, k čemu se chcete někdy vrátit. Aplikace K přečtení funguje na všem, co má Windows 8.1 a výše.