Gadgety
Digitální flipchart
Jak dopadne zápis z vaší porady, když si ho napíšete na papírový flipchart? Buď ho musí přepsat asistentka všem do e-mailu nebo si někdo papíry vyfotí na mobil a všem je rozešle nebo se papíry vytrhnou a… skončí kdovíkde. Ani jedna varianta není úplně elegantní, ale je tu alternativa: digitální flipchart. Není to úplně nejlevnější záležitost, například ten od kanadské společnosti Smart Technologies vyjde na 25 tisíc korun. A jak vlastně funguje? Desku digitálního flipchartu snímají čtyři senzorové kamery, takže vše, co na něj píšete (či mažete), se vám automaticky prokresluje do připojených zařízení a nabízí možnost vše jednoduše sdílet. Více se můžete dočíst v našem článku zde: https://www.forbes.cz/konec-papiru-na-poradach-prichazi-digitalni-flipchart-a-digitalni-stul/
Chytrá zeď
Vypadá to jako normální bílá zeď, kterými jsou vymalované kanceláře po celé zemi. Jenže tahle zeď je chytrá. Můžete na ni psát speciálním fixem a pak nápisy zase smazat. Všechny stěny tak mohou v podstatě fungovat jako jedna velká tabule. Ale nejen stěny – nátěr se dá aplikovat i na stoly nebo dveře a vězte, že dva metry čtvereční vyjdou zhruba na tři tisíce korun. Chytrá zeď je docela užitečná vychytávka pro malé startupy i velké korporace, používáme ji i my v redakci Forbesu (i digitální flipchart). Jen pozor na používání správného fixu – lihový fix vám na chytré zdi zůstane (my ho smýváme letitou whisky, která pak v redakci příjemně voní :).
Jak funguje chytrá zeď, se můžete podívat v tomto videu:
Stůl na stojáka
Má ho ve své kanceláři například Roman Staněk, zakladatel GoodData a nejúspěšnější Čech v Silicon Valley. Ostatně stoly na stojáka najdete ve spoustě kanceláří v Silicon Valley. Komu by se totiž chtělo celý den sedět? Občas je třeba se protáhnout a narovnat si záda. Jednoduše stojíte, nastavíte si výšku stolu na vámi preferovanou úroveň a pracujete. Tenhle trend dorazil i do Čech, tzv. standing desks najdete třeba v nových kancelářích Microsoftu na pražské Brumlovce. Mimochodem, v centrále Facebooku dotáhli tenhle koncept ještě o krok dál. Můžete si svůj laptop dát na desku stolu, pod kterým je běhací pás – ve sprintu asi moc práce neuděláte, stačí jít klidným tempem a přitom pracovat.
Virtuální klávesnice
Pište kdekoli, respektive na čemkoli. Najděte si jakýkoli rovný povrch, připojte se pomocí bluetooth a tenhle projektor vám zobrazí klávesnici, na které můžete psát. Stále častěji se podobné projektory využívají i ke zobrazení dotykových displejů na jakoukoli stěnu. Budoucnost je tady.
+
Tip Microsoftu: Surface Hub
Surface Hub je zařízení s velkou obrazovkou (55” and 84”) určené pro přirozenou týmovou interakci a práci. Surface má operační systém Windows 10 a jeho součástí je například Skype pro firmy a aplikace OneNote. Je vybaven kamerami, mikrofony a senzory a samozřejmostí je dotyková obrazovka, na kterou je možné psát a kreslit speciální tužkou (i souběžně). Funguje jako tabule, nástroj na video konference, sdílení různého typu obsahu (videa, obrázky, tabulky, dokumenty, Skype...), který může upravovat několik lidí současně jak přímo na Surface Hub, tak ze svých zařízení. Veškerý obsah je možné ihned sdílet v jakékoli aktuální podobě. Surface Hub tak představuje novou dimenzi spolupráce a odstraňuje tradiční překážky pro efektivní jednání – v jedné místnosti i na dálku.